ŞİRKETLERE ÖZEL

Duru Tiyatro Ailesi Olarak Şirket Çalışanlarınızı Ağırlamaktan Mutluluk Duyarız
 

Şirket çalışanlarının motivasyonunu artırmanın ve kuruma bağlılıklarını sağlamanın en etkili yolu, çeşitli grup aktiviteleri ile çalışanlar arasındaki iletişimi güçlendirmekten geçer. Aynı çatı altında çalışan fakat genel işleyiş içerisinde birbirleriyle fazla iletişimde bulunmayan kişilerin, mesai saatleri dışında birlikte vakit geçirmeleri ve ortak bir faaliyet için bir arada bulunmaları; birbirlerini daha yakından tanımalarını sağlar. Bu tanışıklık, çalışanların günlük iş yoğunluğu içerisinde birbirlerinden yardım talep ederken ya da birbirlerine bir iş yaptırırken çok daha toleranslı olmalarını ve uyum içerisinde çalışmalarını sağlar. Şirketlerin marka elçisi olan çalışanların uyum ve yüksek motivasyon ile çalışması, şirkete olan bağlılıklarını artırır. İşini seven ve çalıştığı şirket ile gurur duyan kişiler, özel hayatlarında da şirketini en iyi şekilde temsil etmeye özen gösterirler. Kurumunu, mesai saatleri dışında da yücelten bir çalışan, kurum için en etkili reklam aracıdır.

Başarıya giden yolun "iletişim kurmak" ve "takım olmak"tan geçtiğine inanan Duru Tiyatro; şirketlerin sosyal aktivitelerini desteklemekte ve şirket çalışanlarına çeşitli fırsatlar sunmaktadır.

Yaratıcı Drama Eğitimlerimiz Ve Uygulamalarımız İle Şirket Çalışanlarınızı Bir Adım İleriye Taşıyoruz "Drama" kelimesi kökünü , "sahnede oynanılacak oyun" anlamına gelen "dram" sözcüğünden alır. Yaratıcı drama ise gerek grup halinde gerek bireysel olarak oynanan; doğaçlama yöntemiyle tamamen kurgusuz ve doğal bir biçimde gelişen ve kişisel gelişimi büyük ölçüde etkileyen bir takım oyunlar bütünüdür.

Çağdaş iş dünyası, yaratıcı dramanın gücünü ve gerekliliğini keşfetmiş ve şirketler, personellerini grup halinde bu eğitime yönlendirmeye başlamıştır. Hatta bir çok şirketin, eğitimden sonra bünyesine bir yaratıcı drama liderleri katması, bu eğitimin ne kadar ciddiye aldığını kanıtlar niteliktedir.

Yaratıcı dramanın hızla artan popülaritesinin temelinde, pek çok alanda çalışan insana hitap etmesinin yanısıra; yaratıcı, sorun çözebilen, kolektif üretime katılabilen, özne olmayı başarabilen bireyler yetiştirmesi gibi etkenler yatar. Yapılan araştırmalar sonucunda; liderlik yönetimi, nitelikli işgücünün verimli kullanılması, bağımsız düşüncenin gelişmesi, ekip dinamiği çalışmaları ve benzeri konular üzerine verilen eğitimler sayesinde, kurumların iş kapasitesinin arttığı anket ve istatistiklere yansımıştır.

Yaratıcı drama bireylere sözel olmayan iletişim kurma becerisi kazandıran; farkındalık kazandıran, hata yapmaktan korkmamayı öğreten; duygularını daha sağlıklı ve kontrollü bir şekilde göstermenin yollarını anlatan; etik değerlerin gelişmesi hakkında yol gösteren bir eğitimdir.

Çalışanların işbirliği yapma özelliğini geliştiren; sosyal ve psikolojik duyarlılığını arttıran, dört temel dil becerisini (konuşma, dinleme, okuma, yazma) geliştiren; bilgiye ulaşmak ve onu kullanmak konusunda onları istekli duruma getiren yaratıcı drama, kendisini tanıyan; güvenle ifade eden ve kendisine duyduğu güven sonucunda karar verme becerisini geliştiren bireylerin yetişmesinde etkilidir.

Siz de çalışmalarınızı bu özelliklere sahip, "nitelikli" bir kadro ile sürdürmek ve böylece rakiplerinizden bir adım önde olmak isterseniz; Emre Kınay ve Duru Tiyatro'nun uzman eğitmen kadrosu tarafından size özel olarak hazırlanan atölye eğitimlerine ve work-shoplara katılabilirsiniz...

Yaratıcı drama atölyelerimiz hakkında detaylı bilgi almak için 0549 5531978 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz